Deviant Login Shop  Join deviantART for FREE Take the Tour
×Details

Submitted on
April 24, 2007
Image Size
1.4 MB
Resolution
2048×1536
Link
Thumb
Embed

Stats

Views
13,911 (10 today)
Favourites
106 (who?)
Comments
26
Downloads
6,007 (1 today)
×
afganistan afghanistan islam by ademmm afganistan afghanistan islam by ademmm
Afganlı yetimin İHH ekibi tarafından kendilerine dağıtılan çerezleri güvercinlerle paylaşırken çekilen görüntüleri, yetimin yardım sevincini ortaya koydu.

Hayırsever Türkiye halkının bağışlarıyla dünyanın değişik ülke ve bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerinin yüzleri gülüyor. Bunun son örneği Afganistan’da yaşandı. İHH, Afganistan’da yaptığı yardımlarla yüzlerce yetimi sevindirdi. 1000’e yakın ailenin ihtiyaçların giderdi. Bilindiği gibi Afgan-Rus Savaşı ardından kendi aralarında yaşanan çatışmalar ve son olarak da Amerikan işgali nedeniyle Afganistan’da birçok çocuk yetim kalmıştı.YETİM PROJESİ

İHH İnsani Yardım Vakfı, hayırsever Türkiye halkının yardımlarıyla 19 ülkede “Yetim Çalışması” yürütüyor. Değişik ülkelerde açılan yetimhanelerde toplam 2 bin 500 yetim çocuğun her türlü ihtiyacı Türkiye’den giden yardımlarla karşılanıyor. Afganistan’da annesiz ve babasız kalan çocukların açılan yetimhanelerde barınmaları sağlanıyor.YETİMİN YARDIM SEVİNCİ

Afganistan’ın Takhar vilayeti Talokhan merkez ilçesinde açılan yetimhanede 120 yetim barınıyor. Nisan ayının ilk haftasında 85 erkek,35 kız yetime elbise ve ayakkabı alındı. Yetimhaneye 30 adet ranza yaptırılarak çocukların barınma imkânları iyileştirildi. Eğitimleri için gerekli kitap ve kırtasiye malzemeleri ile gıda malzemeleri dağıtıldı. Yardımlarla sevinen yetim de güvercinleri sevindirdi. Afganlı yetimin İHH ekibi tarafından kendilerine dağıtılan çerezleri güvercinlerle paylaşırken çekilen görüntüleri, yetimin yardım sevincini ortaya koydu.

1000 AİLEYE GIDA VE YİYECEK YARDIMIYetimlerin yanı sıra Afganistan’ın değişik bölgelerinde ihtiyaç sahibi ailelere de gıda yardım yapıldı. Yengikala ve Mezar-ı Şerif’teki 1000’e yakın aileye gıda ve giyecek dağıtıldı. Geçirdiği kaza ve şeker hastalığı nedeniyle yürüyemeyen 60 yaşındaki bir Afganlı amcaya da tekerlekli sandalye hediye edildi.
Add a Comment:
 
:icontoratoto:
السلام عليكم
Reply
:iconohhcuppycakee:
ohhcuppycakee Nov 10, 2011
Nice...!
Reply
:iconm1458:
M1458 Aug 9, 2011  Hobbyist Digital Artist
Wonderful~
Reply
:iconrealityimagery949:
amazing, this is a side of Afghanistan most people dont get to see..
Reply
:iconlvlia:
lvlia Oct 18, 2010  Hobbyist Digital Artist


<3
Reply
:iconsradwan:
very interesting to see this beautiful shot.
Reply
:iconanfghu:
Very cute and symbolic. Inspiring. I love it.

Hope they can live in peace someday, insh'Allah.
Reply
:iconprotxt:
Masha Allah! so cute boy...
Reply
:iconzuhairahassana:
Masha Allah! so cute boy...
Reply
Add a Comment: